SOŁECTWO
BUKOWO
od 1772 r.
slidery wiosna II (1).jpegslidery wiosna II (10).jpegslidery wiosna II (11).jpegslidery wiosna II (12).jpegslidery wiosna II (13).jpegslidery wiosna II (15).jpegslidery wiosna II (18).jpegslidery wiosna II (19).jpegslidery wiosna II (2).jpegslidery wiosna II (3).jpegslidery wiosna II (3a).jpegslidery wiosna II (4).jpegslidery wiosna II (5).jpegslidery wiosna II (6).jpegslidery wiosna II (7).jpegslidery wiosna II (7a).jpegslidery wiosna II (9).jpegslidery wiosna II (9a).jpegslidery wiosna(20).jpeg
BUKOWO wita
Dziś jest: sobota, 13-04-2024
Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 161
W tym miesiącu: 345
Wszystkich odwiedzin: 355384
 
Sprawdź burze
w sołectwie Bukowo
mapa burzowa ver3.jpeg
burze.dzis.net


 
 
 
 
Jaki był ubiegły 2019 rok dla sołectwa Bukowo?

Tak spędziliśmy dwa tygodnie wakacji w Bukowej

W ramach projektu były prowadzone zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży, a także został uporządkowany skwerek na którym znajduje się Pomnik Ofiar I Wojny Światowej. Skwerek wykoszono i wysprzątano, a wokół Pomnika uczestnicy posadzili bukszpany oraz kwiaty i krzewy ozdobne. Pomnik został również wyczyszczony. Uczestnicy zajęć wakacyjnych na pewno nie mogą narzekać na nudę. Pani Teresa dbała o to aby wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe. I tak też było na pewno. Były dyskoteki, podchody, zajęcia plastyczne i muzyczne, a także liczne gry i zabawy. Oczywiście nie zabrakło gier i zabaw, a na zakończenie jak zawsze odbyły się rozgrywki sportowe: rodzice – dzieci. Tym razem była siatkówka i dwa ognie. W siatkówce rodzice zostali pokonani ale zrewanżowali się w dwa ognie. Najważniejsze jednak było to, że wszyscy świetnie się bawili. Chłopcy oczywiście nie rozstawali się z piłką i każdego dnia grali w piłkę nożną. Oczywiście nie zabrakło również ognisk i pieczonych kiełbasek, które bardzo smakowały. Gościliśmy również na zajęciach Pana Rudolfa Mohlek, który w czasie spaceru po Bukowej przybliżył uczestnikom historię wsi oraz najważniejszych miejsc historycznych - cmentarz ewangelicki , Pomnik Ofiar I Wojny Światowej, Dzwon Umarłych. Po spotkaniu Pani Teresa przeprowadziła konkurs wiedzy o wsi Bukowo. Odpowiadający zaskoczyli wszystkich, gdyż pytania nie były łatwe, a wszyscy świetnie sobie z nimi poradzili. Wygrała drużyna w składzie Agnieszka, Monika i Sylwia. Jednym z elementów realizacji projektu był spacer po wiosce i obserwacja warunków w jakich żyją zwierzęta domowe. Uczestnicy obserwowali psy, koty, a nawet króliki.   Odbył się również konkurs „Co wiemy o zwierzętach żyjących na wsi”. Oczywiście nie zabrakło nagród dla zwycięzców, a także symbolicznych upominków dla wszystkich uczestników konkursów.  Ponadto dzieci miały okazję wyjechać  na basen, do Wioski Indiańskiej oraz do Kluczborka.
Najważniejsze, że wszyscy przychodzili bardzo systematycznie, chętnie wstawali i przychodzili na zajęcia już na godz. 9.00. Często zajęcia były dla nich za krótkie i prosili Panią Teresę, żeby mogli się spotkać jeszcze wieczorem. Oczywiście Pani Teresa zawsze się zgodziła. Na uwagę zasługuje również fakt, że uczestnikami zajęć były dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, a także młodzież gimnazjalna i szkół średnich. Każdy znalazł dla siebie zajęcie i nikt się nie nudził. Nikomu nie przeszkadzała różnica wieku. Codziennie również wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek.

Tegoroczne zajęcia wakacyjne były organizowane w ramach kolejnej edycji konkursu „Pożyteczne wakacje 2012” pod hasłem „Nasza wieś najpiękniejsza”. W miesiącu maju Sołectwo Bukowo złożyło projekt do Fundacji Wspomagania Wsi, która po dokonaniu oceny projektu przyznała dotację na realizację projektu w kwocie 2.994,00 zł.
Uczestnicy tegorocznych wakacji składają serdeczne podziękowania dla Pań prowadzących zajęcia a szczególnie dla Pani Teresy, za cierpliwość, uśmiech i poświęcony czas, również ten nie zaplanowany.
Nie byłoby tak udanych wakacji bez dofinansowania Wójta Gminy Murów w ramach akcji „Podaruj mi lato”. Stad też tą drogą wszyscy kierują serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Murów.
Na pewno wszyscy będę czekać na kolejne wakacje i dwa tygodnie niezapomnianych wrażeń. Zajęcia wakacyjne w Bukowej są prowadzone od wielu lat i co roku pokazują, że można wspaniale spędzić wakacje nigdzie nie wyjeżdżając. Warto również podkreślić, że Sołectwo Bukowo po raz trzeci zorganizowało zajęcia wakacyjne dla dzieci w taki sposób. W roku 2008 realizowano projekt „Piękna wieś Bukowo” w ramach którego uporządkowano zatoczkę autobusową i dzieci posadziły buki, ustawiając obok każdego tabliczkę z nazwą. W roku 2009 realizowano projekt „Nasza Stacja naszą wizytówką” . Wtedy uporządkowano teren wokół Stacji PKP, odnowiono budynek Stacji oraz posadzono wokół peronu świerki oraz krzewy ozdobne. Taka organizacja zajęć łączy przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy mają świetnie zorganizowane zajęcia z wieloma atrakcjami, ale także uczą się od najmłodszych lat dbania o swoją „Małą Ojczyznę”. I na pewno każdy z uczestników zajęć wakacyjnych gdy spojrzy po kilku latach na drzewo czy krzew które sam posadził to przypomni sobie właśnie te wakacje i będzie dumny, że w tym miejscu jest jego wkład pracy.
Do zobaczenia za rok!
 Zdjęcia z wakacji wkrótce.
Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >

piekna wies opolska.jpeg


logo lgr opolszczyzna.jpeg


zielony szkak.jpeg