SOŁECTWO
BUKOWO
od 1772 r.
DSC00025.jpegDSC00026.jpegDSC00027.jpegDSC00029.jpegDSC00030.jpegDSC00031.jpegDSC00032.jpegDSC00033.jpegDSC00034.jpegDSC00035.jpegDSC00038.jpeg
BUKOWO wita
Dziś jest: piątek, 29-09-2023
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 148
W tym miesiącu: 3000
Wszystkich odwiedzin: 339687
 
Sprawdź burze
w sołectwie Bukowo
mapa burzowa ver3.jpeg
burze.dzis.net


 
 
 
 
Jaki był ubiegły 2019 rok dla sołectwa Bukowo?

Tak spędziliśmy dwa tygodnie wakacji w Bukowej

W ramach projektu były prowadzone zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży, a także został uporządkowany skwerek na którym znajduje się Pomnik Ofiar I Wojny Światowej. Skwerek wykoszono i wysprzątano, a wokół Pomnika uczestnicy posadzili bukszpany oraz kwiaty i krzewy ozdobne. Pomnik został również wyczyszczony. Uczestnicy zajęć wakacyjnych na pewno nie mogą narzekać na nudę. Pani Teresa dbała o to aby wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe. I tak też było na pewno. Były dyskoteki, podchody, zajęcia plastyczne i muzyczne, a także liczne gry i zabawy. Oczywiście nie zabrakło gier i zabaw, a na zakończenie jak zawsze odbyły się rozgrywki sportowe: rodzice – dzieci. Tym razem była siatkówka i dwa ognie. W siatkówce rodzice zostali pokonani ale zrewanżowali się w dwa ognie. Najważniejsze jednak było to, że wszyscy świetnie się bawili. Chłopcy oczywiście nie rozstawali się z piłką i każdego dnia grali w piłkę nożną. Oczywiście nie zabrakło również ognisk i pieczonych kiełbasek, które bardzo smakowały. Gościliśmy również na zajęciach Pana Rudolfa Mohlek, który w czasie spaceru po Bukowej przybliżył uczestnikom historię wsi oraz najważniejszych miejsc historycznych - cmentarz ewangelicki , Pomnik Ofiar I Wojny Światowej, Dzwon Umarłych. Po spotkaniu Pani Teresa przeprowadziła konkurs wiedzy o wsi Bukowo. Odpowiadający zaskoczyli wszystkich, gdyż pytania nie były łatwe, a wszyscy świetnie sobie z nimi poradzili. Wygrała drużyna w składzie Agnieszka, Monika i Sylwia. Jednym z elementów realizacji projektu był spacer po wiosce i obserwacja warunków w jakich żyją zwierzęta domowe. Uczestnicy obserwowali psy, koty, a nawet króliki.   Odbył się również konkurs „Co wiemy o zwierzętach żyjących na wsi”. Oczywiście nie zabrakło nagród dla zwycięzców, a także symbolicznych upominków dla wszystkich uczestników konkursów.  Ponadto dzieci miały okazję wyjechać  na basen, do Wioski Indiańskiej oraz do Kluczborka.
Najważniejsze, że wszyscy przychodzili bardzo systematycznie, chętnie wstawali i przychodzili na zajęcia już na godz. 9.00. Często zajęcia były dla nich za krótkie i prosili Panią Teresę, żeby mogli się spotkać jeszcze wieczorem. Oczywiście Pani Teresa zawsze się zgodziła. Na uwagę zasługuje również fakt, że uczestnikami zajęć były dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, a także młodzież gimnazjalna i szkół średnich. Każdy znalazł dla siebie zajęcie i nikt się nie nudził. Nikomu nie przeszkadzała różnica wieku. Codziennie również wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek.

Tegoroczne zajęcia wakacyjne były organizowane w ramach kolejnej edycji konkursu „Pożyteczne wakacje 2012” pod hasłem „Nasza wieś najpiękniejsza”. W miesiącu maju Sołectwo Bukowo złożyło projekt do Fundacji Wspomagania Wsi, która po dokonaniu oceny projektu przyznała dotację na realizację projektu w kwocie 2.994,00 zł.
Uczestnicy tegorocznych wakacji składają serdeczne podziękowania dla Pań prowadzących zajęcia a szczególnie dla Pani Teresy, za cierpliwość, uśmiech i poświęcony czas, również ten nie zaplanowany.
Nie byłoby tak udanych wakacji bez dofinansowania Wójta Gminy Murów w ramach akcji „Podaruj mi lato”. Stad też tą drogą wszyscy kierują serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Murów.
Na pewno wszyscy będę czekać na kolejne wakacje i dwa tygodnie niezapomnianych wrażeń. Zajęcia wakacyjne w Bukowej są prowadzone od wielu lat i co roku pokazują, że można wspaniale spędzić wakacje nigdzie nie wyjeżdżając. Warto również podkreślić, że Sołectwo Bukowo po raz trzeci zorganizowało zajęcia wakacyjne dla dzieci w taki sposób. W roku 2008 realizowano projekt „Piękna wieś Bukowo” w ramach którego uporządkowano zatoczkę autobusową i dzieci posadziły buki, ustawiając obok każdego tabliczkę z nazwą. W roku 2009 realizowano projekt „Nasza Stacja naszą wizytówką” . Wtedy uporządkowano teren wokół Stacji PKP, odnowiono budynek Stacji oraz posadzono wokół peronu świerki oraz krzewy ozdobne. Taka organizacja zajęć łączy przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy mają świetnie zorganizowane zajęcia z wieloma atrakcjami, ale także uczą się od najmłodszych lat dbania o swoją „Małą Ojczyznę”. I na pewno każdy z uczestników zajęć wakacyjnych gdy spojrzy po kilku latach na drzewo czy krzew które sam posadził to przypomni sobie właśnie te wakacje i będzie dumny, że w tym miejscu jest jego wkład pracy.
Do zobaczenia za rok!
 Zdjęcia z wakacji wkrótce.
Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >

piekna wies opolska.jpeg


logo lgr opolszczyzna.jpeg


zielony szkak.jpeg