SOŁECTWO
BUKOWO
od 1772 r.
1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
BUKOWO wita
Dziś jest: sobota, 18-05-2024
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 139
W tym miesiącu: 611
Wszystkich odwiedzin: 356693
 
Sprawdź burze
w sołectwie Bukowo
mapa burzowa ver3.jpeg
burze.dzis.net


 
 
 
 
Jaki był ubiegły 2019 rok dla sołectwa Bukowo?

Kolej na orkiestrę - Opolski Ekspres Dęty

Koncert odbył się już po raz drugi. Pierwszy miał miejsce w 2010. W ramach tegorocznego zostaliśmy ponownie wyróżnieni przez organizatorów. Tym razem koncert trwał 25 minut w drodze do Kluczborka, a także 10 minut w drodze powrotnej.
To niezwykłe wydarzenie dla naszej wioski, a zarazem Gminy przyciągnęło wielu mieszkańców całej naszej Gminy i nie tylko. Dużą niespodziankę sprawili nam również Strażacy, którzy przyjechali w mundurach galowych. Były Jednostki OSP Dębiniec, Radomierowice, Stare Budkowice z Gminnym Komendantem OSP P. Damianem Czaja, jak również Strażacy z OSP Bukowo. Również swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy P. Andrzej Puławski oraz radny powiatowy P. Rudolf Mohlek.
Stacja PKP została pięknie przyozdobiona na to wydarzenie. Oczekujący na Stacji przywitali Orkiestrę wraz z jej dyrygentem Panem Przemysławem Ślusarczykiem licznymi brawami. Młodzi muzycy grali bardzo pięknie, a panująca atmosfera, jak również urok miejsca sprawił, że koncert był naprawdę niezwykły i niestety trwał za krótko. Na zakończenie podziękowania złożył Sołtys wsi Pan Piotr Witek. Wręczył również dla wszystkich organizatorów Projektu pamiątkowe widokówki z Sołectwa Bukowo.  Panie z Klubu Pań ubrane w swoje piękne stroje poczęstowały Orkiestrę ciastem. Było również specjalne ciasto w kształcie lokomotywy z napisem „Bukowo”. O godz. 15.50 szynobus ponownie zatrzymał się na Stacji Bukowo. Tym razem oczekujących było mniej, ale Ci którzy przyszli na pewno nie żałowali, gdyż muzycy również chętnie zagrali dwa utwory.
Należy podkreślić, że nasza Stacja była jedna z nielicznych Stacji na których zagrał Ekspres Dęty. Trasa Ekspresu to Opole-Byczyna, a koncerty odbyły się na Stacji: Osowiec, Bukowo, Kluczbork i Byczyna, w tym na Stacji Bukowo aż dwa razy, bo również w drodze powrotnej.

To naprawdę piękne, a zarazem bardzo niecodzienne wydarzenie zapisało się bardzo pozytywnym akcentem zarówno wśród osób które przyjechały na koncert, jak również wśród organizatorów Projektu.
Poniżej link do strony, która zawiera nagranie ze strony Radia Plus, a które jest podsumowaniem całego Projektu.

 

http://www.opo.art.pl/images/opo/plus_03062012.mp3

Relacja z całej trasy koncertowej ze Strony OKOKO:
http://okoko.net.pl/index.php/2012/06/opolski-ekspres-dety-2012-wrazenia-i-zdjecia/
Zdjęcia z koncertu:
1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 9.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 19.jpeg 20.jpeg 21.jpeg 22.jpeg 24.jpeg 25.jpeg 26.jpeg 28.jpeg 29.jpeg 30.jpeg

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >

piekna wies opolska.jpeg


logo lgr opolszczyzna.jpeg


zielony szkak.jpeg