SOŁECTWO
BUKOWO
od 1772 r.
slidery wiosna II (1).jpegslidery wiosna II (10).jpegslidery wiosna II (11).jpegslidery wiosna II (12).jpegslidery wiosna II (13).jpegslidery wiosna II (15).jpegslidery wiosna II (18).jpegslidery wiosna II (19).jpegslidery wiosna II (2).jpegslidery wiosna II (3).jpegslidery wiosna II (3a).jpegslidery wiosna II (4).jpegslidery wiosna II (5).jpegslidery wiosna II (6).jpegslidery wiosna II (7).jpegslidery wiosna II (7a).jpegslidery wiosna II (9).jpegslidery wiosna II (9a).jpegslidery wiosna(20).jpeg
BUKOWO wita
Dziś jest: sobota, 13-04-2024
Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 60
W tym miesiącu: 244
Wszystkich odwiedzin: 355283
 
Sprawdź burze
w sołectwie Bukowo
mapa burzowa ver3.jpeg
burze.dzis.net


 
 
 
 
Jaki był ubiegły 2019 rok dla sołectwa Bukowo?

Jasełka

A oto krótka treść Jasełek:

Każdy z nas ma własne doświadczenie Wigilii oraz  Świąt Bożego Narodzenia. Jedni z radością, niecierpliwie oczekują przyjścia Pana, inni są zabiegani, zalęknieni, gubią sens Świąt. Zachowanie dorosłych obserwują dzieci i młodzież.
Ci obserwatorzy to bohaterowie Jasełek - młodzież mająca różne charaktery:
-  chłopak zagubiony, skłócony ze sobą, rodzicami i światem, który uciekł z domu,
-  chłopak pokrzywdzony przez los,
-  wrażliwy i życzliwy kumpel,
-  wierząca, prawdziwa przyjaciółka,
- dziewczyna rozdarta między kłócącymi się rodzicami, nienawidząca Świąt i całej wkoło tego sztucznej otoczki.
ród młodzieży przebywa również Archanioł Gabriel –  wnoszący spokój, pragnienie zgody i pojednania, a co najważniejsze został „zaakceptowany”  przez grupę młodzieży.
Rozmowy młodych ludzi siedzących na ławce w parku dotykały trudnej sytuacji w jakiej się znajdowali, jednak można było w nich dostrzec bezradność i chęć zmiany tej nieznośnej atmosfery.
Ich niełatwe położenie podzielają przypadkowi przechodnie szukający schronienia – Józef i Maryja oraz śpieszący się, by odnaleźć nowo narodzone Dziecię  - Trzej Królowie. Wśród młodzieży pojawia się również ZŁY, który chciał wykorzystać całe to zamieszanie i bezsilność młodzieży. Na szczęście cała paczka przyjaciół wyczuwa złe zamiary rozrywkowego nieznajomego i odchodzi, by uniknąć kłopotów. Zły ze złości niszczy napis „Wesołych Świąt”. W kolejnej części  pojawia się  Błażej – chłopak, który choruje na białaczkę, jest po udanym przeszczepie i chemioterapii. Na Święta wrócił do domu ze szpitala. Błażeja niespodziewanie odwiedza grupa przyjaciół. Błażej opowiada o tym, co przeszedł, o bezradności, beznadziei, smutku, zwątpieniu i wreszcie wyznaje, że to wiara w Boga pozwoliła mu stawić czoła chorobie i wygrać tę nierówną walkę. Przypominają mu się słowa piosenki, które mu towarzyszyły w szpitalu „W Tobie jest Światło” i rozmyśla ich sens. Dotknięty tak trudnym doświadczeniem współczuje Lizie i wraz z Gabrielem zaprasza kolegów do modlitwy za nią i za zgodę w jej rodzinie. Okazuje się też, że jeden z kolegów pogodził się z rodzicami i utwierdził się w tym, że oni go naprawdę kochają. Na zakończenie pojawia się Ksiądz Franek, który odwiedził Błażeja w szpitalu i pomógł mu na nowo uwierzyć. Uwieńczeniem występu była piosenka wykonana przez młodzież  w stylu rap „On kocha nas takich, jakimi jesteśmy. Uwierzmy!” .
Jasełka te były wyjątkowo nastrojowe, pełne wzruszeń. Przybliżyły wszystkim  prawdę, że odchodząc od Boga i drugiego człowieka zanurzamy się w świecie pustym, obojętnym, bez  miłości. Sami jednak musimy znaleźć w sobie siłę, by powrócić. Bo tam, gdzie wygrywa dobro w ludzkim sercu, tam znów rodzi się Bóg!
Poszukujmy więc ŚWIATŁA i bądźmy ŚWIATŁEM!

DSC04061xx.jpeg DSC04062x.jpeg DSC04063x.jpeg DSC04064x.jpeg  DSC04067x.jpeg DSC04068x.jpeg DSC04069x.jpeg DSC04070x.jpeg DSC04071x.jpeg DSC04072x.jpeg DSC04074x.jpeg

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >

piekna wies opolska.jpeg


logo lgr opolszczyzna.jpeg


zielony szkak.jpeg