SOŁECTWO
BUKOWO
od 1772 r.
1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
BUKOWO wita
Dziś jest: sobota, 18-05-2024
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 59
W tym miesiącu: 531
Wszystkich odwiedzin: 356613
 
Sprawdź burze
w sołectwie Bukowo
mapa burzowa ver3.jpeg
burze.dzis.net


 
 
 
 
Jaki był ubiegły 2019 rok dla sołectwa Bukowo?

Jasełka

A oto krótka treść Jasełek:

Każdy z nas ma własne doświadczenie Wigilii oraz  Świąt Bożego Narodzenia. Jedni z radością, niecierpliwie oczekują przyjścia Pana, inni są zabiegani, zalęknieni, gubią sens Świąt. Zachowanie dorosłych obserwują dzieci i młodzież.
Ci obserwatorzy to bohaterowie Jasełek - młodzież mająca różne charaktery:
-  chłopak zagubiony, skłócony ze sobą, rodzicami i światem, który uciekł z domu,
-  chłopak pokrzywdzony przez los,
-  wrażliwy i życzliwy kumpel,
-  wierząca, prawdziwa przyjaciółka,
- dziewczyna rozdarta między kłócącymi się rodzicami, nienawidząca Świąt i całej wkoło tego sztucznej otoczki.
ród młodzieży przebywa również Archanioł Gabriel –  wnoszący spokój, pragnienie zgody i pojednania, a co najważniejsze został „zaakceptowany”  przez grupę młodzieży.
Rozmowy młodych ludzi siedzących na ławce w parku dotykały trudnej sytuacji w jakiej się znajdowali, jednak można było w nich dostrzec bezradność i chęć zmiany tej nieznośnej atmosfery.
Ich niełatwe położenie podzielają przypadkowi przechodnie szukający schronienia – Józef i Maryja oraz śpieszący się, by odnaleźć nowo narodzone Dziecię  - Trzej Królowie. Wśród młodzieży pojawia się również ZŁY, który chciał wykorzystać całe to zamieszanie i bezsilność młodzieży. Na szczęście cała paczka przyjaciół wyczuwa złe zamiary rozrywkowego nieznajomego i odchodzi, by uniknąć kłopotów. Zły ze złości niszczy napis „Wesołych Świąt”. W kolejnej części  pojawia się  Błażej – chłopak, który choruje na białaczkę, jest po udanym przeszczepie i chemioterapii. Na Święta wrócił do domu ze szpitala. Błażeja niespodziewanie odwiedza grupa przyjaciół. Błażej opowiada o tym, co przeszedł, o bezradności, beznadziei, smutku, zwątpieniu i wreszcie wyznaje, że to wiara w Boga pozwoliła mu stawić czoła chorobie i wygrać tę nierówną walkę. Przypominają mu się słowa piosenki, które mu towarzyszyły w szpitalu „W Tobie jest Światło” i rozmyśla ich sens. Dotknięty tak trudnym doświadczeniem współczuje Lizie i wraz z Gabrielem zaprasza kolegów do modlitwy za nią i za zgodę w jej rodzinie. Okazuje się też, że jeden z kolegów pogodził się z rodzicami i utwierdził się w tym, że oni go naprawdę kochają. Na zakończenie pojawia się Ksiądz Franek, który odwiedził Błażeja w szpitalu i pomógł mu na nowo uwierzyć. Uwieńczeniem występu była piosenka wykonana przez młodzież  w stylu rap „On kocha nas takich, jakimi jesteśmy. Uwierzmy!” .
Jasełka te były wyjątkowo nastrojowe, pełne wzruszeń. Przybliżyły wszystkim  prawdę, że odchodząc od Boga i drugiego człowieka zanurzamy się w świecie pustym, obojętnym, bez  miłości. Sami jednak musimy znaleźć w sobie siłę, by powrócić. Bo tam, gdzie wygrywa dobro w ludzkim sercu, tam znów rodzi się Bóg!
Poszukujmy więc ŚWIATŁA i bądźmy ŚWIATŁEM!

DSC04061xx.jpeg DSC04062x.jpeg DSC04063x.jpeg DSC04064x.jpeg  DSC04067x.jpeg DSC04068x.jpeg DSC04069x.jpeg DSC04070x.jpeg DSC04071x.jpeg DSC04072x.jpeg DSC04074x.jpeg

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >

piekna wies opolska.jpeg


logo lgr opolszczyzna.jpeg


zielony szkak.jpeg