Wesołych Świąt!                                                               Wesołych Świąt!  


Wesołych Świąt!
                                                              Wesołych Świąt!  


                                               
Wesołych Świąt!                                                               Wesołych Świąt!                          

 

 

                   

 

 

SOŁECTWO
BUKOWO
od 1772 r.
20180331_172643.jpeg Wielkanoc.jpeg Wielkanoc2.jpeg wielkanoc3.jpeg wielkanoc4.jpeg wielkanoc5.jpeg wielkanoc6.jpeg wielkanoc7.jpeg wielkanoc8.jpeg wielkanoc9.jpeg
BUKOWO wita
Dziś jest: wtorek, 30-05-2023
Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 72
W tym miesiącu: 3752
Wszystkich odwiedzin: 325582
 
Sprawdź burze
w sołectwie Bukowo
mapa burzowa ver3.jpeg
burze.dzis.net


 
 
 
 
Jaki był ubiegły 2019 rok dla sołectwa Bukowo?

Wakacje w Bukowej

Pierwszego dnia dzieci spotkały się w świetlicy wiejskiej OSP o godzinie 10.00 i rozpoczęły zajęcia plastyczne, na których wykonały prace pt. „Moje wymarzone wakacje”. W godzinach popołudniowych odbyła się dyskoteka.

We wtorek dzieci zagrały w grę terenową – podchody – to jedna z najbardziej lubianych przez dzieci aktywności sportowych! Po południu odbył się wyjazd do Bożejowa – starsze dzieci jechały rowerami, a te młodsze wraz z rodzicami - samochodami. Na miejscu dzieci miały okazję zwiedzić wnętrze pięknego Zamku, karmić daniele i koz oraz jechać bryczką. Nie zabrakło także czasu na zabawę na miejscowym placu zabaw.

Środa była dniem pełnym wyzwań! Ponieważ wczesnym rankiem dzieci zaczęły piec ciasteczka oraz drożdżówki. Dzieci samodzielnie przygotowały ciastka z marmoladą. Starsze dzieci zamieszały ciasto drożdżowe, z którego później wszyscy przygotowali drożdżówki z jagodami, brzoskwiniami i jabłkiem. Wypieczone drożdżówki i ciasteczka były przygotowywane z myślą o popołudniowym pikniku. W godzinach popołudniowych dzieci wybrały się na wycieczkę do Zagwiździa do Regionalnej Sali Muzealnej. Tam wsłuchiwały się z zaciekawieniem w historie opowiadane przez Pana Andrzeja Puławskiego. Po zwiedzaniu, głodne zabrały się za jedzenie przygotowanych rankiem wypieków. W drodze powrotnej grupa dzieci wstąpiła do zagwiździańskiego ogrodu botanicznego oraz na plac zabaw w Starych Budkowicach.

W czwartek dzieci pojechały do Staniszcz Wielkich na przejazd Staniszczańską Koleją Drezynową. Wrażeń było co nie miara, ponieważ to jedyna w okolicy tego typu atrakcja, która dla dzieci była czymś zupełnie nowym! Drezynami napędzanymi siłą nóg przemierzono odcinek około 6 km. W drodze powrotnej dzieci wybrały się  na Jezioro Średnie (Turawskie) – zamoczyć nogi, zjeść lody i pobawić się na Słonecznym Placu Zabaw.

Piątkowy poranek rozpoczęto grą terenową – podchody. Natomiast wieczorem zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek. Na ognisku każde dziecko uczestniczące w zajęciach otrzymało pamiątkowe zdjęcie oraz drobny upominek. Obecny był również  Pan Michał Golenia - Wójt Gminy Murów.  Zaproszeni strażacy zrobili krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy, uświadomili także dzieci, że w sytuacjach zagrażających życiu należy kontaktować się niezwłocznie pod numerem 112. Była okazja także na przejazd wozem strażackim. Nie zabrało wspólnych zabaw, rozgrywek sportowych typu wyścigi rzędów i dwa ognie.

 

 

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >

piekna wies opolska.jpeg


logo lgr opolszczyzna.jpeg


zielony szkak.jpeg