SOŁECTWO
BUKOWO
od 1772 r.
slidery wiosna II (1).jpegslidery wiosna II (10).jpegslidery wiosna II (11).jpegslidery wiosna II (12).jpegslidery wiosna II (13).jpegslidery wiosna II (15).jpegslidery wiosna II (18).jpegslidery wiosna II (19).jpegslidery wiosna II (2).jpegslidery wiosna II (3).jpegslidery wiosna II (3a).jpegslidery wiosna II (4).jpegslidery wiosna II (5).jpegslidery wiosna II (6).jpegslidery wiosna II (7).jpegslidery wiosna II (7a).jpegslidery wiosna II (9).jpegslidery wiosna II (9a).jpegslidery wiosna(20).jpeg
BUKOWO wita
Dziś jest: sobota, 13-04-2024
Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 130
W tym miesiącu: 314
Wszystkich odwiedzin: 355353
 
Sprawdź burze
w sołectwie Bukowo
mapa burzowa ver3.jpeg
burze.dzis.net


 
 
 
 
Jaki był ubiegły 2019 rok dla sołectwa Bukowo?

Zajęcia wakacyjne

W dniach 8-12.08.2016r. odbyły się coroczne zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzież z miejscowości Bukowo. Zajęcia były  organizowane w ramach akcji „Podaruj mi lato” pod patronatem Wójta Gminy Murów.
Uczestnicy pierwszego dnia wczesnym rankiem spotkali się na boisku, gdzie odbyły się  rozgrywki sportowe, gry i zabawy oraz lubiane przez wszystkich wyścigi rzędów. Po południu wszyscy pojechali na wycieczkę rowerową do Starych Budkowic, celem zobaczenia przeróżnych gatunków ptaków, które z wielką pasją hoduje Pan Norbert Czurlok.

 

Kolejnego dnia dzieci  wybrały się na wycieczkę szynobusem do opolskiego ZOO. Tam miały okazję poznać nowe, czasem nieznane gatunki zwierząt. Po kilkugodzinnym spacerze oraz zabawie na placach zabaw, przy słonecznej aurze nie mogło zabraknąć lodów.

 


W środę  czekały na dzieci zajęcia plastyczne, na których wykonywali kolorowe  bukiety z kwiatów z bibuły. Natomiast o godz.17:00 wszystkie chętne dzieci - a takich nie brakowało-przebrały się za ulubione zwierzątko i brały udział w mini balu przebierańców. Pomysły na stroje były cudowne, wywoływały falę śmiechu.


 


Kolejnego dnia uczestnicy pojechali na  basen do Oleskiej Laguny, by podszkolić umiejętności pływania, albo nauczyć się ich od podstaw.

 


Ostatniego dnia rankiem zagrano w grę terenową - podchody, to już tradycyjna i bardzo lubiana gra przez uczestników bukowskich półkolonii. Tym razem trasa biegła przez pola, a drużyna uciekająca schowała się w stodole jednej z mieszkanek. Wieczorem dzieci wraz z rodzicami spotkały się na ognisku. Tam zaplanowano quiz wiedzy o zwierzętach, który odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestnicy odpowiadali bardzo dobrze, pomimo wysokiego poziomu pytań. Dla zwycięzców czekały ciekawe nagrody, z pewnością przydatne na zbliżający się nowy rok szkolny. Po quizie rozegrano mecz w dwa ognie dzieci vs rodzice, zakończony wygraną rodziców Ze względu na znaczną przewagę dorosłych, kolejne mecze odbywały się już w składach mieszanych.  

 


Tydzień zajęć wakacyjnych był cudownym czasem, wypełnionym po brzegi radością i atrakcjami.  To czas kiedy dzieci mogą się lepiej zintegrować.
Uczestnicy zajęć  wraz z prowadzącą – p. Magdaleną Witek składają serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Gminy Murów za dofinansowanie zajęć.


 

 

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >

piekna wies opolska.jpeg


logo lgr opolszczyzna.jpeg


zielony szkak.jpeg