SOŁECTWO
BUKOWO
od 1772 r.
slidery wiosna II (1).jpegslidery wiosna II (10).jpegslidery wiosna II (11).jpegslidery wiosna II (12).jpegslidery wiosna II (13).jpegslidery wiosna II (15).jpegslidery wiosna II (18).jpegslidery wiosna II (19).jpegslidery wiosna II (2).jpegslidery wiosna II (3).jpegslidery wiosna II (3a).jpegslidery wiosna II (4).jpegslidery wiosna II (5).jpegslidery wiosna II (6).jpegslidery wiosna II (7).jpegslidery wiosna II (7a).jpegslidery wiosna II (9).jpegslidery wiosna II (9a).jpegslidery wiosna(20).jpeg
BUKOWO wita
Dziś jest: sobota, 13-04-2024
Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 106
W tym miesiącu: 290
Wszystkich odwiedzin: 355329
 
Sprawdź burze
w sołectwie Bukowo
mapa burzowa ver3.jpeg
burze.dzis.net


 
 
 
 
Jaki był ubiegły 2019 rok dla sołectwa Bukowo?

Zajęcia wakacyjne

Jak co roku młodzież i dzieci  z Bukowej mogli uczestniczyć w zajęciach wakacyjnych w ramach akcji organizowanej przez Wójta Gminy Murów „Podaruj mi lato”. Zajęcia odbywały się od 10 do 14 sierpnia, a prowadziła je Pani Magdalena Witek. Nie brakowało chętnych uczestników. Pierwszego dnia dziecii młodzież wczesnym rankiem  spotkali się w sali OSP gdzie wzięli udział w zajęciach plastycznych, wykonywali między innymi zaproszenia na piątkowe ognisko z okazji zakończenia zajęć, natomiast popołudnie spędzili na  grach i zabawach sportowych na boisku. Drugiego dnia wszyscy wybrali się w podróż szynobusem do opolskiego  parku  linowego „Kanyon”. Tam na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Każdy bez wyjątku mógł sprawdzić swoją kondycję fizyczną jak i wykazać się odwagą. Po wizycie w parku linowym, ze względu na otaczającą gorącą aurę nie mogło zabraknąć lodów. Kolejnego dnia z samego rana rozpoczęła się jedna z ulubionych gier terenowych – podchody. Prawie trzygodzinna trasa wiodąca przez łąki i lasy nieźle zmęczyła uczestników, więc w nagrodę wszyscy dostali coś na ochłodę. Po południu zajęcia rozpoczęły się na boisku, gdzie odbyły się gry i zabawy m.in. wyścigi rzędów, przy których lawinę śmiechu wywołało skakanie w workach. Czwartek był dniem odpoczynku od doskwierającego upału, gdyż na ten dzień zaplanowano wyjazd na basen „Oleska Laguna”. Ostatniego dnia wczesnym rankiem zagrano w rewanżową rundę podchodów, tym razem trasa biegła przez pola. Natomiast o godzinie 17 dzieci wraz z rodzicami, a także zaproszeni goście: Wójt Gminy Murów-Pan Andrzej Puławski, Sekretarz Gminy Murów-Pani Sylwia Dydzik, Radny Wsi Bukowo-Pan Stanisław Onyszkiewicz, Sołtys-Pan Piotr Witek oraz Przewodniczący Mniejszości Niemieckiej w Bukowej – Pan Bernard Niemietz wzięli udział w ognisku. Każdy z uczestników zajęć wakacyjnych otrzymał na zakończenie  pamiątkowy dyplom, a także drobny upominek. Gdy wszyscy zaspokoili głód rozegrano pełen emocji mecz piłki siatkowej: Dzieci - Rodzice, zakończony wygraną Rodziców 3:1.

Był to z pewnością tydzień  uśmiechu i wrażeń, a w szczególności pełen Słońca. Uczestnicy zajęć składają serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Gminy Murów za dofinansowanie zajęć, jak również Radzie Sołeckiej i Mniejszości Niemieckiej za zasponsorowanie lodów. 

 

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >

piekna wies opolska.jpeg


logo lgr opolszczyzna.jpeg


zielony szkak.jpeg