SOŁECTWO
BUKOWO
od 1772 r.
DSC00025.jpegDSC00026.jpegDSC00027.jpegDSC00029.jpegDSC00030.jpegDSC00031.jpegDSC00032.jpegDSC00033.jpegDSC00034.jpegDSC00035.jpegDSC00038.jpeg
BUKOWO wita
Dziś jest: piątek, 29-09-2023
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 100
W tym miesiącu: 2952
Wszystkich odwiedzin: 339639
 
Sprawdź burze
w sołectwie Bukowo
mapa burzowa ver3.jpeg
burze.dzis.net


 
 
 
 
Jaki był ubiegły 2019 rok dla sołectwa Bukowo?

Zajęcia wakacyjne

Jak co roku młodzież i dzieci  z Bukowej mogli uczestniczyć w zajęciach wakacyjnych w ramach akcji organizowanej przez Wójta Gminy Murów „Podaruj mi lato”. Zajęcia odbywały się od 10 do 14 sierpnia, a prowadziła je Pani Magdalena Witek. Nie brakowało chętnych uczestników. Pierwszego dnia dziecii młodzież wczesnym rankiem  spotkali się w sali OSP gdzie wzięli udział w zajęciach plastycznych, wykonywali między innymi zaproszenia na piątkowe ognisko z okazji zakończenia zajęć, natomiast popołudnie spędzili na  grach i zabawach sportowych na boisku. Drugiego dnia wszyscy wybrali się w podróż szynobusem do opolskiego  parku  linowego „Kanyon”. Tam na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Każdy bez wyjątku mógł sprawdzić swoją kondycję fizyczną jak i wykazać się odwagą. Po wizycie w parku linowym, ze względu na otaczającą gorącą aurę nie mogło zabraknąć lodów. Kolejnego dnia z samego rana rozpoczęła się jedna z ulubionych gier terenowych – podchody. Prawie trzygodzinna trasa wiodąca przez łąki i lasy nieźle zmęczyła uczestników, więc w nagrodę wszyscy dostali coś na ochłodę. Po południu zajęcia rozpoczęły się na boisku, gdzie odbyły się gry i zabawy m.in. wyścigi rzędów, przy których lawinę śmiechu wywołało skakanie w workach. Czwartek był dniem odpoczynku od doskwierającego upału, gdyż na ten dzień zaplanowano wyjazd na basen „Oleska Laguna”. Ostatniego dnia wczesnym rankiem zagrano w rewanżową rundę podchodów, tym razem trasa biegła przez pola. Natomiast o godzinie 17 dzieci wraz z rodzicami, a także zaproszeni goście: Wójt Gminy Murów-Pan Andrzej Puławski, Sekretarz Gminy Murów-Pani Sylwia Dydzik, Radny Wsi Bukowo-Pan Stanisław Onyszkiewicz, Sołtys-Pan Piotr Witek oraz Przewodniczący Mniejszości Niemieckiej w Bukowej – Pan Bernard Niemietz wzięli udział w ognisku. Każdy z uczestników zajęć wakacyjnych otrzymał na zakończenie  pamiątkowy dyplom, a także drobny upominek. Gdy wszyscy zaspokoili głód rozegrano pełen emocji mecz piłki siatkowej: Dzieci - Rodzice, zakończony wygraną Rodziców 3:1.

Był to z pewnością tydzień  uśmiechu i wrażeń, a w szczególności pełen Słońca. Uczestnicy zajęć składają serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Gminy Murów za dofinansowanie zajęć, jak również Radzie Sołeckiej i Mniejszości Niemieckiej za zasponsorowanie lodów. 

 

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >

piekna wies opolska.jpeg


logo lgr opolszczyzna.jpeg


zielony szkak.jpeg