SOŁECTWO
BUKOWO
od 1772 r.
slidery wiosna II (1).jpegslidery wiosna II (10).jpegslidery wiosna II (11).jpegslidery wiosna II (12).jpegslidery wiosna II (13).jpegslidery wiosna II (15).jpegslidery wiosna II (18).jpegslidery wiosna II (19).jpegslidery wiosna II (2).jpegslidery wiosna II (3).jpegslidery wiosna II (3a).jpegslidery wiosna II (4).jpegslidery wiosna II (5).jpegslidery wiosna II (6).jpegslidery wiosna II (7).jpegslidery wiosna II (7a).jpegslidery wiosna II (9).jpegslidery wiosna II (9a).jpegslidery wiosna(20).jpeg
BUKOWO wita
Dziś jest: sobota, 13-04-2024
Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 105
W tym miesiącu: 289
Wszystkich odwiedzin: 355328
 
Sprawdź burze
w sołectwie Bukowo
mapa burzowa ver3.jpeg
burze.dzis.net


 
 
 
 
Jaki był ubiegły 2019 rok dla sołectwa Bukowo?

Festyn Rodzinny "Powitanie Lata"

Pomimo że poranek powitał nas deszczem, bez jakichkolwiek oznak, że może przestać padać, organizatorzy nie poddali się. Około. godz. 10.40 zaczęły przedzierać się przez chmury pierwsze promienie słoneczne, po czym półgodzinna ulewa zaczęła pozbawiać złudzeń, że może przestać w ogóle padać i że Festyn może się odbyć. I tak do godz. 15 na przemian wychodziło słońce, a za chwilę pojawiały się ciemne chmury, niekoniecznie zawsze  deszczowe, ale wyglądające groźnie. Jednak  udało się! O godz. 15.00 zaświeciło słońce i w tym pogodnym nastroju organizatorzy uroczyście rozpoczęli Festyn, witając zaproszonych gości. Zaproszenie od organizatorów przyjęli: Wójt Gminy Murów Pan Andrzej Puławski wraz z żoną, Radny Powiatu Opolskiego – Pan  Rudolf Mohlek, Pani Zenona Czwojdzińska – w zastępstwie  Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach, Pan  Ryszard  Rajewski – Sołtys wsi Nowa Bogacica.  W późniejszych godzinach dołączyła do nas Pani Barbara Kamińska – Doradca Marszałka Województwa Opolskiego oraz Ks. Proboszcz Waldemar Klose.  Pani Barbara Kamińska skierowała do zebranych kilka ciepłych słów, a dzieci otrzymały drobne upominki.

Festyn rozpoczęły najmłodsze dzieci z Bukowej, które pięknym wierszykiem przywitały lato.

Następnie wystąpili uczniowie 3 klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach, którzy przygotowali inscenizację wierszy Jana Brzechwy. Na scenie pojawiła się do każdego wiersza piękna dekoracja.  Uczniów przygotowała wychowawczyni  Pani Anna Grzesik  Po występach uczniów, niebo  troszeczkę pokryło się chmurami, ale na szczęście  krople nie spadły.

 
Kolejnym punktem programu był występ uczestników  Szkoły Tańca Mierzwa Dance Center, którzy wykonali cztery tańce standardowe.

 


Jak tylko tancerze opuścili parkiet, czekał już na swój występ zabawny Klaun Dżonik. Swoją zabawę rozpoczął z najmłodszymi uczestnikami, porywając do wspólnej zabawy również  dorosłych, nie oszczędzając nawet Sołtysa. Niestety niebo nie wytrzymało i trochę gęsto  pokropiło. Ale nie przeszkodziło to zabawie, Klaun schował się z dziećmi w wiacie, nie przerywając zabawy, a reszta osób pozostała pod parasolami lub pod drzewami. Za kilka minut zaczęło świecić słońce i tak pogodnie już było do końca dnia.  W czasie zabawy z Klaunem wszystkie chętne dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy. Dzieciom pomysłów nie brakowało, każdy chciał wyglądać inaczej. Klaun dbał aby dzieci ani przez chwilę się nie nudziły, były duże bańki mydlane, zabawy, tańce, wyścigi, baloniki, rysowanie kredą.  Wesoła zabawa z Klaunem trwała do godz. 18, z krótką przerwą, gdyż na chwilę ponownie powrócili na parkiet uczestnicy Szkoły Tańca Mierzwa Dance Center, którzy wykonali cztery tańce latynowskie. Trochę obawialiśmy się tych tańców, gdyż  parkiet był mokry po deszczu, jednak uczestnicy poradzili sobie doskonale, a ich występ został nagrodzony ogromnymi brawami.

 


W czasie zabawy Klauna pojawia się Ochotnicza Straż Pożarna z Kuniowa z wozem strażackim i ogromną drabiną, która przenosiła chętnych wysoko w górę ponad drzewami, skąd można było podziwiać naszą  piękną wioskę. Chętnych nie brakowało, dlatego aby wjechać na górę niestety trzeba było ustawić się w długiej kolejce. Ale każdy kto skorzystał, uważał, że warto było czekać.

 


Festyn zakończył pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogacicy.

 


Tuż po zakończeniu Festynu  pojawiła się na niebie piękna  kolorowa tęcza symbolizująca kolorowe słoneczne lato. Wspaniale wspólnie powitaliśmy lato, które zgodnie z kalendarzem rozpoczęło się tego dnia po godz. 18.
Bukowo Festyn Powitanie Lata 2015 (122) (Kopiowanie).jpeg


Organizatorzy zapewnili uczestnikom wspaniałą zabawę i bogato zaopatrzony bufet. Mamy nadzieję, że kto był nie żałuje lecz miło wspomina spędzony czas.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do wszystkich osób, które przyczyniły się do zorganizowania festynu, za wszelką pomoc w dniu festynu, za upieczone ciasto, kawę, cukierki. Szczególne podziękowania należą  się również wszystkim którzy wsparli finansowo festyn, szczególne Wójtowi Gminy Murów,  Prezesowi Gminnej Spółdzielni „SCH” w Starych Budkowicach oraz Prezesowi Banku Spółdzielczego w Łubnianach.

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >

piekna wies opolska.jpeg


logo lgr opolszczyzna.jpeg


zielony szkak.jpeg