SOŁECTWO
BUKOWO
od 1772 r.
1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg9.jpeg
BUKOWO wita
Dziś jest: sobota, 18-05-2024
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 84
W tym miesiącu: 556
Wszystkich odwiedzin: 356638
 
Sprawdź burze
w sołectwie Bukowo
mapa burzowa ver3.jpeg
burze.dzis.net


 
 
 
 
Jaki był ubiegły 2019 rok dla sołectwa Bukowo?

Wyremontowana świetlica

Pomysł rozbudowy świetlicy OSP Bukowo polegający na dobudowaniu toalet zrodził się na początku 2012 roku. Na zebraniu Rady Sołeckiej wraz z przedstawicielami OSP Bukowo oraz Wójta Gminy Murów podjęto decyzję, że należy czynić starania, aby pozyskać środki zewnętrzne na budowę, gdyż środki Sołectwa były znikome w stosunku do potrzeb.

Kosztorysowa wartość budowy wynosiła ponad 40 tys. zł.  W roku 2012 ze środków Sołectwa wykonano projekt na rozbudowę, co było motywacją do dalszego działania. Sołectwu udało się pozyskać 25.000 zł, były to ich środki własne (w tym otrzymana nagroda w konkursie Piękna wieś Opolska),a ponadto środki OSP Bukowo, Nadleśnictwa Kup  oraz 10.000 zł stanowiła dotacja otrzymana z Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu.   Pozostało jedynie znaleźć wykonawcę, który zrealizuje zadanie za powyższą kwotę. Udało się. We wrześniu rozpoczęto kopanie fundamentów, a w grudniu  zakończono. Po skończeniu budowy wszyscy zgodnie stwierdzili, że należy w trybie pilnym wykonać remont świetlicy OSP, gdyż ostatnie malowanie miało miejsce ok. 20 lat temu i piękne toalety nie „pasują” do świetlicy. Po raz trzeci wszystkie środki jakie posiadało Sołectwo w ramach przydzielonych środków w budżecie Gminy na cały rok kalendarzowy przekazano na remont świetlicy. W ramach tego  wycyklinowano i pomalowano parkiet, wyrównano  ściany, wykonano instalację elektryczną i przede wszystkim wymalowano pięknie świetlicę.   Remont pochłonął ogół posiadanych środków. Brakowało jednak kinkietów,  kaloryferów,  karniszy i firan. Rada Sołecka wspólnie z OSP Bukowo zorganizowała zbiórkę złomu. Zaangażowanie mieszkańców w tę akcję było niesamowite. Zebrano dużą ilość złomu jak również środki finansowe. We wrześniu Sołectwo otrzymało także nagrodę od Wójta Gminy Murów w kwocie 1000 zł w związku z otrzymanym wyróżnieniem w konkursie Opolskie kwitnące 2014 zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Pozyskane środki z tych dwóch źródeł pozwoliły zakupić brakujące materiały.  Wiele prac przy budowie toalet jak i remoncie świetlicy wykonali zarówno mieszkańcy wsi jak i strażacy OSP całkowicie nieodpłatnie, angażując swój czas, narzędzia a czasami również przekazując nieodpłatnie  materiały do wykonania.

W niedzielę 9.11.2014r. o godz. 17.00 Rada Sołecka zorganizowała spotkanie w wyremontowanej świetlicy zapraszając wszystkich mieszkańców.  Zaproszenie przyjęło 46  mieszkańców. Była kawa i  ciasto, a przede wszystkim trochę wspomnień. Obecny na spotkaniu Pan Jerzy Sitek długoletni były  sołtys  wspominał początki budowy świetlicy.  Na spotkaniu obecny był również Wójt Gminy Murów Pan Andrzej Puławski,  a także Radny Powiatowy Pan Rudolf Mohlek.  Sołtys wsi Pan Piotr Witek oraz Pan Stanisław Onyszkiewicz – radny wsi Bukowo podziękowali mieszkańcom za zaangażowanie  oraz wkład finansowy wniesiony we wspólne dzieło. Podziękowania otrzymał również Wójt Gminy Murów który  był inicjatorem rozpoczęcia budowy  i wspierał działania Sołectwa.

 

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >

piekna wies opolska.jpeg


logo lgr opolszczyzna.jpeg


zielony szkak.jpeg